Namen posameznika naj bo poiskati v sanjah vodilo za prihodnost in rešitev za težave.
Zavod Somnia
Programi
Delavnice potekajo v manjši skupini in so namenjene tistim, ki si želijo pridobiti znanje o vrednosti raziskovanja sanj ter spoznati načine za raziskovanje sanj. Na delavnici se poglobimo v sanje, ki jih s seboj prinesejo udeleženci.
V sanje vstopamo s pogovorom (v celi skupini, v manjših skupinah ali v paru), z uporabo različnih ustvarjalnih tehnik (telesno orientiran pristop, kreativno pisanje, raziskovanje simbolov, risanje mandal, delo s figuricami) in drugih tehnik (tehnika prostih asociacij, poglabljanje v čustva, meditativne tehnike) itn. Način dela je izbran smiselno, glede na potrebe posamezne skupine in vsebino sanj, ki jo sanjavci prinašajo.
Skozi izkušnjo spoznavamo kdo smo, saj v sanjah delujemo neodvisno od pričakovanj drugih in družbe. Usmerjeni smo na razumevanje značilnosti in pomena lastnih sanj, namena čustev, ki jih doživljamo v sanjah, sanjskih simbolov ter odnosa do sebe in drugih.
Opremljeni z novimi spoznanji lahko zavestno in konstruktivno izbiramo odnose, svojo vlogo in ravnanja v njih ter si postavljamo cilje, ki so v skladu z želenim načinom našega delovanja.
Sobota za raziskovanje sanj bo potekala 22.2.2020 med 10.00 in 16.00 uro.
Število udeležencev je zaradi narave dela omejeno na 6 oseb.
Prispevek na delavnico znaša 65 EUR za zaposlene, za študente, brezposelne in upokojene pa 58 EUR.
Prijavi se lahko vsaka polnoletna oseba, tako da izpolni PRIJAVNICO.
Prijazno vabljeni.
Zakaj psihoterapija?
Ko se odločite za psihoterapijo, sprejmete odgovornost za svoje življenje in zdravje nase. Psihoterapija pomeni, da ste pogumni in pripravljeni narediti korak k boljšemu počutju. Pravico imate sebe postaviti na 1. mesto in priti do dna težavam, saj boste tako lažje poskrbeli tudi za boljše odnose z najdražjimi. Psihoterapija omogoča prostor in čas, ki je namenjen le vam.
Terapevtsko okolje je varen prostor, brez obsojanja in predsodkov, v njem se lahko sprostite in odkrivate svoje notranje vire moči in kvalitete. Posameznik skozi psihoterapijo uvidi svoje življenje, vzroke in posledice težav.
Psihoterapija ni poučevanje, ni dajanje nasvetov, pač pa podpora pri iskanju rešitev in uresničevanju le teh. Psihoterapevtka vas bom z vprašanji vodila do bistva. Pomagala vam bom spremeniti zorni kot zaznave problema. Podpirala vas bom pri boljši izrabi potencialov na vseh področjih življenja.
Psihoterapija je način intenzivnega dela na sebi, ki zahteva veliko mero notranje moči. Ne čakajte, da življenje postane neznosno, podporo poiščite zdaj.
Preveč ljudi predolgo trpi in se zaman borijo s težavami preden poiščejo pomoč.
Kako poteka?
Pokličete ali mi pišete, da se dogovoriva za termin uvodnega srečanja.
Ko se srečava imava na voljo eno uro časa. Jaz bom vodila razgovor, vas skrbno poslušala ter se odzivala na to, kar mi boste zaupali. Pomembno je, da ste z menoj odkriti tako glede vaših življenjskih izkušenj, skrbi, težav, kot svojih občutkov do terapevtskega procesa. Ne bom sodila vaših besed in dejanj, pač pa vam bom pomagala sprejeti sedanjost in se lotiti iskanja rešitev ter vas podpirala na poti osebne transformacije.
Psihoterapija poteka osebno ali preko video klica, običajno enkrat tedensko, za dan in uro se bova dogovarjala sproti.
Na uvodnem srečanju definirava problem in postaviva cilje, ki jim bova tekom procesa psihoterapije sledila. Vse o čemer se bova pogovarjala je strogo zaupno. V procesu psihoterapije je zagotovljena anonimnost.
Poudarek je torej na reševanju težav v sedanjosti, z namenom, da vzpostavite kontrolo nad svojim življenjem in se povežete z vam pomembnimi ljudmi.
Moja vloga je, da poskrbim za pravo mero frustracije, razmišljanja, izziva in postavljanja mej. Vi pa skozi terapevtski odnos “rahljate” omejujoča prepričanja ter razvijate nova. Prav tako se učite in utrjujete novih funkcionalnih vzorcev čustvovanja, mišljenja in vedenja.
Zavedati se je potrebno, da do rešitev ne moremo priti čez noč, saj gre za spreminjanje vzorcev vedenj, čustvovanja in delovanja, ki smo jih trenirali dolga leta.
V kolikor bo psihoterapija potekala daljše obdobje, bo zadnje srečanje namenjeno ovrednotenju oz. evalvaciji, katere namen je, da se pogovoriva o vsem kar ste v procesu sodelovanja v svojem življenju spremenili, o vplivu najinih srečanj na spremembe ter da spremembe integrirate oz. umestite vase.
Na katerih področjih delujem?
Pomagam vam lahko pri:
– Reševanju težav povezanih z odnosi (odnos do sebe ali medsebojni odnosi)
– Reševanju ponavljajočih neučinkovitih vedenj
– Izboljšanju samopodobe, samozavesti in asertivni komunikaciji
– Reševanju težav v duševnem zdravju (psihosomatika, anksioznost, depresija)
– Postavljanju ciljev
– Skrbi za fizično zdravje (prehrana, gibanje, spanje)
– Razumevanju sanj (nočnih mor, ponavljajočih sanj idr.) ter ostalih podzavestnih vsebin
– Vzpostavljanju ravnovesja glede različnih oblik zasvojenosti …
O psihoterapevtki Andreji Romih
Po izobrazbi sem psihoterapevtka realitetne terapije z evropsko diplomo iz psihoterapije, terapevtka medicinske hipnoze in univ. dipl. socialna delavka. 10 let sem bila vodja programa Svetovalnica, na Društvu Center za pomoč mladim. Sem ustanoviteljica Zavoda Somnia, kjer se zadnja štiri leta ukvarjam tudi s podporo posameznikom in skupinam pri ozaveščanju podzavestnih vsebin, skozi povezovanje sanj z budnostjo.
Imam 15 letne izkušnje z vodenjem treningov asertivnosti, treningov socialnih veščin, delavnic in izobraževanj na različne teme.
Sem partnerka in mama. V prostem času rada občudujem naravo, tečem, plešem, planinarim, slikam, berem, se družim in jogiram. Več o meni.
Leta izvajanja psihoterapije: 11.
Članstvo v psihoterapevtskih organizacijah:
EAP – European Association for Psychotherapy
Društvo za Realitetno terapijo Slovenije
Društvo za medicinsko hipnozo Slovenije
Kontakt: Andreja Romih, andreja@somnia.si, 041 962 346
Zakaj sanjska terapija?
S sanjami vzpostavljamo in ohranjamo psihično ravnovesje. V kolikor se s sanjami ukvarjamo, jih raziščemo in razumemo, nas lahko pripeljejo do pomembnih uvidov glede tega, katera je resnično naša pot, neodvisna od pričakovanj drugih in družbe. V sanjah se skrivajo odgovori na preprosta vsakodnevna pa tudi na življenjska vprašanja. Vendar pa sanj ne moremo jemati dobesedno, za njihovo razumevanje potrebujemo strokovnjaka, ki nam zna postavljati vprašanja, da sami najdemo odgovore v sanjah.
Komu je namenjena?
Individualna sanjska terapija je namenjena tistim, ki bi radi razumeli svoje sanje. Tistim, ki bi radi v sebi oz.v svoji podzavesti našli vodila za prihodnost.
Kako poteka?
Sanjska terapija poteka v obliki enkratnega srečanja ali večih srečanj, osebno ali preko video klica. Sanje služijo kot osnova iz katere izhajamo, način raziskovanja pa je prilagojen potrebam posameznika. Raziskovanje sanj zajema pogovor in uporabo različnih pristopov, ki širijo zavestno polje posameznika.
Sanjska terapija ponuja varen in zaupen prostor za odkrivanje ran in potencialov ter moči za spremembe in samospoštovanje.
Srečanje traja eno uro. Vodila bom pogovor, vas aktivno poslušala ter se odzivala na vaše potrebe. Gradila bova odnos, preko katerega boste ozaveščali nekonstruktivna prepričanja in vedenja, o katerih vam govorijo sanje. Brez sodb in vrednotenja vas bom podpirala na poti transformacije in iskanja rešitev.
O svetovalki Zarji Žarn Štabuc?
Po izobrazbi sem magistrica profesorica socialne pedagogike. V sklopu študija sem pridobila kompetence za svetovalno delo, ki ga v različnih oblikah opravljam 8 let. Sem soavtorica monografije Svetovanje v praksi ter avtorica magistrske naloge Delo s sanjami v skupini kot podpora samozavedanju, ki je predstavljala uvod v poglobljeno raziskovanje sanj in načinov dela z njimi. Ustanovila sem Zavod Somnia, v sklopu katerega že 7 let izvajam individualna svetovanja in vodim druge programe. Sem mama, žena, hči, prijateljica. Sem navdušena raziskovalka sanj in budnega življenja, v vsej mavrici doživljajev, čustev in izrazov. Rada potujem, meditiram, jogiram, berem, slikam in se družim z zame dragocenimi ljudmi.
Pokličite ali mi pišite na številko 040 564 822 (Zarja), zarja@somnia.si, da se dogovoriva za termin uvodnega srečanja. Na uvodnem srečanju se pogovoriva o razlogih za vstopanje v proces sanjske terapije, se posvetiva vašim vprašanjem ter postaviva okvirne cilje.
O psihoterapevtki Andreji Romih?
Po izobrazbi sem psihoterapevtka realitetne terapije z evropsko diplomo iz psihoterapije, terapevtka medicinske hipnoze in univ. dipl. socialna delavka. 10 let sem bila vodja programa Svetovalnica na Društvu Center za pomoč mladim. Sem ustanoviteljica Zavoda Somnia, kjer se zadnja štiri leta ukvarjam tudi s podporo posameznikom in skupinam pri ozaveščanju podzavestnih vsebin, skozi povezovanje sanj z budnostjo.
Imam 15 letne izkušnje z vodenjem treningov asertivnosti, treningov socialnih veščin, delavnic in izobraževanj na različne teme.
Sem partnerka in mama. V prostem času rada občudujem naravo, tečem, plešem, planinarim, slikam, berem, se družim in jogiram. Več.
Leta izvajanja psihoterapije: 11.
Leta izvajanja sanjske terapije: 4
Članstvo v psihoterapevtskih organizacijah:
EAP – European Association for Psychotherapy
Društvo za Realitetno terapijo Slovenije
Društvo za medicinsko hipnozo Slovenije
Kontakt: Andreja Romih, andreja@somnia.si, 041 962 346
Kaj je medicinska hipnoza?
Hipnoza je spremenjeno stanje zavesti z usmerjeno pozornostjo, povečano sugestibilnostjo in zmanjšano zunanjo zavestnostjo.
Gre za budno stanje intenzivne relaksacije in koncentracije, pri katerem se zavest oddalji od vsakodnevnih skrbi, v tem sproščenem stanju pa lahko podzavest kreativno odgovarja na sugestije, kar posamezniku omogoča spreminjanje lastnih neželenih lastnosti.
Oznaka medicinska pomeni, da se hipnozo uporablja v zdravstvene namene, torej za lajšanje in odpravo psihičnih in psiho-fizičnih težav, izvaja pa jo za to strokovno usposobljeni terapevt, ki je opravil dodatno izobraževanje.
Medicinska hipnoza se pod vodstvom izkušenega in strokovno usposobljenega terapevta, ob ciljnem podajanju sugestij glede na vrsto težav posameznika, izkaže za zelo učinkovito.
Komu je namenjena?
- Vsem, ki si želite izboljšati samopodobo, samozavest, samospoštovanje, samoučinkovitost
- Vsem, ki si želite naučiti spoštovati signale telesa, izražati čustva in izboljšati odnose z drugimi
- Vsem, ki se soočate z anksioznostjo, depresijo ali fobijami (strahovi)
- Vsem, ki se želite osvoboditi težav z debelostjo, motnjami prehranjevanja
- Vsem, ki si želite biti bolj osredotočeni pri postavljanju ciljev in sledenju le-tem
- Vsem, ki si želite olajšati bolečine, ki so posledica psihosomatike
Miti o medicinski hipnozi?
- Nezmožnost izhoda iz hipnotičnega transa: iz transa vedno pridemo, ko to sami želimo, zato je strah pred tem povsem odveč. Tudi v primerih, ko terapevt zapusti svoj subjekt ali postane nezmožen komunikacije z njim, hipnotizirani zazna spremembo stanje in avtomatično izstopi iz transa.
- Oseba v hipnotičnem transu izda skrivnosti: zmotno prepričanje, ki je precej razširjeno med ljudmi. Oseba pove vedno samo tisto, kar želi deliti s terapevtom.
- Hipnoza je uspešnejša pri manj inteligentnih ljudeh: res je prav nasprotno.
- Hipnotizirati je mogoče le izbrance: to ne drži. Hipnotično stanje lahko doseže večina ljudi, ki so pravilno motivirani in imajo do hipnoze pravilno stališče. Pravzaprav je hipnoza naravno porajajoč se fenomen, ki ga je v različnih dnevnih situacijah, kot so gledanje televizije, poslušanje glasbe in avtomatična vožnja avtomobila, doživel že skoraj vsakdo.
- Oseba v hipnotičnem transu izgubi svobodno voljo: to seveda ni res. Kaj bo hipnotizirani naredil s sugestijami, ki mu jih posreduje terapevt, je povsem v njegovih rokah. Lahko jih sprejme, ignorira, zavrže ali jim nasprotuje. Vsaka hipnoza je v bistvu avtohipnoza in terapevta si lahko predstavljamo kot nekoga, ki nam na pladnju prinese sugestije, sami pa izberemo tisto, ki jo želimo izbrati.
- Hipnoza zmanjša našo razumnost: povsem napačna trditev. V hipnotičnem transu smo mnogokrat v našem vsakdanjem življenju (npr. gledamo film, ki nas prevzame ali beremo zanimivo knjigo, gledamo skozi okno in podoživljamo lep dogodek z dopusta, itn.), torej je hipnoza dejansko del našega življenja in nima vpliva na našo razumnost.
- Hipnotizer ima posebno moč: ne drži. Izvajanja hipnoze se lahko nauči vsak, ki lahko komunicira z drugimi.
- V hipnotičnem transu spimo: čeprav je dobila hipnoza ime po bogu spanja (Hipnos), hipnotičen trans ni spanje. Komunikacija s spečim človekom ni mogoča, ker se zbudi. V hipnozi so možgani človeka v podobno aktivnem stanju kot pri budnem človeku.
Kako poteka?
Pokličete ali mi pišete, da se dogovoriva za termin uvodnega srečanja.
Ko se srečava imava na voljo eno uro časa. Jaz bom vodila pogovor, vas skrbno poslušala ter se odzivala na to, kar mi boste zaupali. Pomembno je, da ste z menoj odkriti. Tako glede vaših življenjskih izkušenj, skrbi, težav, kot svojih občutkov do terapevtskega procesa. Ne bom sodila vaših besed pač pa vam pomagala sprejeti sedanjost in se lotiti iskanja rešitev ter vas podpirala na poti osebne transformacije.
Hipnoterapija poteka osebno, običajno enkrat tedensko, za dan in uro se bova dogovarjala sproti.
Na uvodnem srečanju definirava problem in postaviva cilje, na podlagi katerih bom za prihodnje srečanje pripravila uro hipnoze. Vse o čemer se bova pogovarjala je strogo zaupno. V procesu psihoterapije je zagotovljena anonimnost.
Kadar bova delala hipnozo bo ura trajala 75 minut, prvi del bo namenjen uvodu in hipnotski izkušnji, nato pa bova izkušnjo še analizirala in si postavila cilj za naslednje srečanje.
Zavedati se je potrebno, da do rešitev ne moremo priti čez noč, saj gre za spreminjanje vzorcev vedenj, čustvovanja in delovanja, ki smo jih trenirali dolga leta.
Zadnje srečanje bo namenjeno ovrednotenju oz. evalvaciji, katere namen je, da se pogovoriva o vsem kar ste ob procesu hipnoterapije v življenju spremenili, o vplivih hipnoze na spremembe in integraciji oz. umeščanju spremembe.
O terapevtki medicinske hipnoze Andreji Romih
Po izobrazbi sem psihoterapevtka realitetne terapije z evropsko diplomo iz psihoterapije, terapevtka medicinske hipnoze in univ. dipl. socialna delavka. 10 let sem bila vodja programa Svetovalnica za mlade na Društvu Center za pomoč mladim. Sem ustanoviteljica Zavoda Somnia, kjer se zadnja štiri leta ukvarjam tudi s podporo posameznikom in skupinam pri ozaveščanju podzavestnih vsebin, skozi povezovanje sanj z budnostjo.
Imam 15 letne izkušnje z vodenjem treningov asertivnosti, treningov socialnih veščin, delavnic in izobraževanj na različne teme.
Sem partnerka in mama. V prostem času rada občudujem naravo, tečem, plešem, planinarim, slikam, berem, se družim in jogiram. Več o meni.
Leta izvajanja psihoterapije: 11.
Članstvo v psihoterapevtskih organizacijah:
EAP – European Association for Psychotherapy
Društvo za Realitetno terapijo Slovenije
Društvo za medicinsko hipnozo Slovenije
Kje: V Ljubljani
Kontakt: Andreja Romih, andreja@somnia.si, 041 962 346